Sprey Polyurea Kaplama

Sprey Polyurea Kaplama

Dünyada ve ülkemizde son yıllarda inşaat sektörünün hızlı gelişmesi ve talebin artması ile kısa sürede tamamlanan yapıların teraslarında,balkonlarında ve çatılarında su yalıtım problemleri büyük sorun yaratmaktadır.İnsanların yaşam alanlarında daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı zaman geçirebilmeleri için su yalıtımının daha özenli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir.Sektörde kullanılan su yalıtım malzemeleri maliyet açısından uygun olduğu için çok tercih edilmesine sebep olmakta fakat kısa zaman içerisinde su yalıtım problemleri ortaya çıkmaktadır.İşte bu sebepten dolayı diğer izolasyon malzemelerinin yetersiz kalması ve her alanda uygulanamaması sebebiyle son teknoloji ürünü olan sprey polyurea su yalıtımına %100 çözüm sağlaması ve her alanda rahatlıkla kullanılabilmesinden dolayı tüm dünyada kabul gören ve en çok tercih edilen su yalıtım ve zemin kaplama ürünü olma özelliğini taşımaktadır.

Devamı
Polyurea teras su yalıtımı

Polyurea teras su yalıtımı

Yapılarda ki teraslar su, nem ve küflenme problemlerinin en çok yaşandığı alanlardan biridir.Bina inşa edilirken kullanılan eski yöntem su yalıtım malzemeleri yaşam alanlarımızı korumada yetersiz kalır.Uzun yıllardır dünyada kullanılan ama ülkemizde son yıllarda uygulanan ileri teknoloji su yalıtım malzemesi olan ''polyurea'' izolasyon konusunda bütün ezberleri bozmaktadır.Teraslarda uygulanan sprey polyurea yüksek yapışma gücü, %100 su geçirimsiz olması, %400 esneme özelliği sayesinde çatlama, kırılma ve yırtılma yaşanmadığından tüm hava koşullarında mükemmel bir su yalıtımı sağlar.Polyurea üzerine U.V dayanımı artırmak için sonkat uygulaması yapılır.İstenilen renkte uygulanabilen sonkat, terasınıza estetik açıdan mükemmel bir görünüm kazandırır.Sprey polyurea uygulaması yapılan terasınızı uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Devamı
Polyurea  havuz su yalıtımı

Polyurea havuz su yalıtımı

 

Havuzlarda seramik altına uygulanan su yalıtım malzemeleri kaliteli, esnek ve tonlarca su basıncına uzun yıllar dayanması gerekir.Çünkü havuz tadilatı ve su yalıtımı maliyeti yüksek giderlerdir.Sprey polyurea malzemesi seramik üstüne de uygulanabilmesi, %400 esnek olması, ekyersiz olması, yüksek mekanik dayanımı, güçlü mukavemeti sayesinde yüzme havuzlarında mükemmel bir su yalıtımı sağlar.Sprey polyurea 4-10 saniyede kürlenmesi ve kuruması sayesinde insan sağlığına zararlı maddeleri içinde barındırmaz.U.V dayanımlı sonkat mavi renk seçeneği ile estetik görünüm kazanmış olur.

Sprey polyurea kaplama uygulaması yapılan yüzme havuzlarında uzun yıllar ne kadar kalıcı olduğunu ve su yalıtımında %100 kesin sonuç sağladığına sizde şahit olacaksınız.

 

Devamı
Polyurea

Polyurea

Polyurea, çok çeşitli konut, ticari ve endüstriyel ortamlar için tasarlanmış iki bileşenli yüksek performanslı bir polimer kaplamadır. Polyurea, su geçirmez ve kimyasal etkenlere karşı dirençli hızlı bir kürdür. Sprey Polyurea uygulamalarında, uygulama alanına kendisi doğrudan uygulanabilir veya diğer durumlarda bir astar gerektirebilir. Polyurea uygulandıktan sonra son katlar gerekebilir veya isteğe bağlı olabilir. Polyurea büyük ölçüde ticari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır ve hızlı kuruma süresi ile kullanıma çabuk alındığı için tercih edilir. Polyurea sistemleri ayrıca kimyasal ve aşındırıcı ortamlarda, su ve atık su uygulamalarında, konut döşemelerinde, çatılarda, zemin kaplamasında, deniz kaplamalarında ve nakliye kaplamalarında koruma olarak kullanılır. Projeniz için veya özel gereksinimleriniz için mükemmel çözümü bulmanıza memnuniyetle yardımcı oluruz.

Devamı
Neden Polyurea?

Neden Polyurea?

Bazı insanlar geleneksel koruyucu kaplamaların denendiğini ve sağlam ve kullanışlı olduğunu iddaa ediliyor. Bununla birlikte, polyurea teknolojisinin diğer eski sistem kaplamalara göre kullanımının faydalarını netleştirmeye yardımcı olmaya çalışalım.O zaman neden yeni çıkmış bir kaplamayı denemeliyiz.

Dikkate alınması gereken ana şeylerden biri, polyurea kaplamanın diğer uygulamalara göre hızlı ve kolay  kullanıma alınmasıdır. Daha geleneksel sistemlerin her ikisi de kürleşmeyi tamamlamak için günler hatta haftalar alır. Ek olarak, uygulama sırasında nem ve sıcaklık koşulları söz konusu olduğunda epoksi ve poliüretan kaplamalar daha hassastır. Polyurea aynı sorunlara sahip değildir, bu da uygulama kolaylığı için net bir seçimdir.

 

Devamı
poliüretan enjeksiyon uygulaması

poliüretan enjeksiyon uygulaması

Poliüretan enjeksiyon uygulaması metro, tren, karayolu tünellerinde, bodrum ve sığınak alanlarında, yeraltı yapıları, su havuzlarında, bina temelleri, su tankları ve barajlarda izolasyon için kullanılmaktadır. Yapı kimyasalları uygulamada amaç su sızıntısını engellemek, beton yapısını korumak, sağlamlaştırmak ve güçlendirmektir.Poliüretan enjeksiyon malzemesi suyla reaksiyona girerek genleşir, beton çatlaklarına ve boşluklara basınçlı pompa ile uygulanarak su sızıntıları engellenir. Profesyonel ekiplerimizle poliüretan enjeksiyon sistemleri ile daima müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktayız.. Polimer maddesiyle geliştirilen teknikle çalışmakta olup, işlem büyüklüğü ve makine kullanımına göre değişen fiyatlarla uygulama yapılmaktadır.

Devamı
Neden poliüretan enjeksiyon?

Neden poliüretan enjeksiyon?

Bypoly ekibi olarak, beton temellerde ve duvarlarda sızıntıları durdurmak ve çatlakları doldurmak için poliüretan enjeksiyonları tercih ediyoruz. Enjeksiyonlar, poliüretanı beton duvarlara özel dübellerle yüksek basınç kullanmak için bir hava kompresörü kullanılarak gerçekleştirilir. Poliüretan enjeksiyon malzemesi tüm büyük ve kılcal çatlaklardan geçer, tüm boşlukları doldurur ve su kaçağını %100 engeller.

Su yalıtım uzmanları olarak poliüretan enjeksiyonun çoğu çatlak ve sızıntı için en iyi çözüm olduğunu gördük. Negatif yönlü müdahale şansı olmayan tüm su sızıntıları ve izlolasyon ihtiyaçlarınız için bizi arayın.

Devamı
Poliüretan enjeksiyon avantajları

Poliüretan enjeksiyon avantajları

Poliüretanın enjeksiyon uygulamasının en önemli avantajı , hava durumuna bakılmaksızın her koşulda uygulanabilmesidir. Çatlağın aktif olarak sızıntı yapması, çamur  veya mineral birikintileri ile dolu olması veya kılcal veya büyük olması önemli değildir.

Poliüretan enjeksiyon uygulama öncesi çatlağı temizlemek için bir çatlak yıkama işlemi içerebilir.
Poliüretanın kimyasal genleşmesi (tipik olarak orijinal hacminin 1-30 katı), poliüretanın beton içindeki boşlukları doldurmada çok etkili olmasını sağlar; bu boşluklar genellikle duvara baktığınızda görünmezdir ve genellikle betonun gözenekliliği ile ilişkilidir. 

Betonarme yapılarda çok ince ve veya tamamen suya doymuş ve bu nedenle zayıf olan çatlakları doldurmak için yüksek enjeksiyon basınçları gerekir. Özel basınçlı pompalar kullanarak 200 bar'a kadar basınç elde ederek uygulama yapmak mümkündür. 

Poliüretanın enjeksiyon malzemesinin hızlı kürlenmesi, su sızdıran bir çatlakta acilen ihtiyaç duyulduğunda % 100 sonuç veren mükemmel özelliklere sahip izolasyon malzemesidir.
Epoksi çatlak enjeksiyonu gibi, düşük basınçlı poliüretan çatlak enjeksiyonu da enjeksiyon teknisyenine çatlağın tamamen doldurulduğuna dairemmel  pozitif doğrulama sağlar.

Devamı
poliüretan enjeksiyon sistemleri

poliüretan enjeksiyon sistemleri

Poliüretan enjeksiyon uygulaması konusunda firmamız olarak kendimize neden çok güveniyoruz. Çünkü eğitim, beceri, bilgi, yüksek kaliteli poliüretan formülasyonları, profesyonel enjeksiyon ekipmanı ve başarılı bir poliüretan enjeksiyon gerçekleştirmek için kararlılık gerektirir; aksi takdirde enjeksiyon muhtemelen başarısız olur. Önemli bir eğitim ve iş mükemmelliğine bağlılık çok önemli olduğundan, birçok şirket başarılı bir şekilde güvenilir sonuçlar üretemedikleri için poliüretan enjeksiyonlarından kaçınmaktadır. Poliüretan enjeksiyonunun zorlu doğası o kadar önemlidir ki, poliüretan enjeksiyon uygulamasındaki başarımız birçok referanslı müşterimiz tarafından takdir edilmektedir.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı mı yaptırmak istiyorsunuz? Enjeksiyon uygulaması hakkında daha fazla bilgi ister misiniz? Hemen bizi arayın!

Devamı